Ботев Враца и Спартак Варна не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 1:1 във втория петъчен двубой от програмата на 12-ия кръг в efbet Лига. На стадион „Христо Ботев“ в северозападния град Мартин Бачев си отбеляза автогол в 56-ата и даде аванс на гостите, но местинят любимец Даниел Генов изравни в 77-ата минута и донесе точката на врачани.

Снимки: Startphoto.bg
73 снимки

И двата отбора тряба да съжаляват за изпуснатите две точки, защото създадоха ситуации за още попадения, но в крайна сметка равенството изглежда закономерно. Любопитно бе, че и за двамата треньори това беше повторен дебют. Ботев се раздели с Тодор Янчев, а на неговото място се завърна Христо Янев, който води тима и през миналия сезон. Александър Томаш напусна Спартак, за да поеме ЦСКА, а на негово място беше назначен Кириакос Георгиу, за когото това е втори период в отбора, след като води Спартак във Втора лига преди време.

По този начин Ботев Враца събра седем точки на 12-ата позиция, докато Спартак вече има 15 пункта в актива си на втората позиция, като изостава с една от лидера Левски, който има мач по-малко. В следващия кръг врачани гостуват на Крумовград, докато "соколите" ще търсят обратно пътя към победите в градското дерби срещу Черно море на "Коритото".

Най-чистата ситуация през първата част се откри пред гостите от Спартак Варна в 36-ата минута. Тогава, след центриране от ъглов удар, капитанът на Ботев Враца Браян Переа отклони топката на първа греда и бе близо до това да си отбележи автогол, но тя бе избита от негов съотборник на голлинията. Последва разиграване и центриране на Антонио Вутов отляво към Александър Цветков на втора греда, който стреля с глава, но изпрати топката в аут.

В 56-ата минута Спартак Варна поведе в резултата след автогол. Гостите организираха бърза контраатака, при която Ромей Ивееш пусна успореден пас с глава в наказателното поле за Ахмед Ахмедов, където Мартин Бачев опита да блокира нападателя, но вместо прати кълбото в собствената си врата за 0:1.

Ботев Враца беше много близо до изравняването в 69-ата минута. Тогава първо Даниел Генов стреля, но Мартин Величков спаси. Последва нов шут на Мартин Смонелнски, но стражът на гостите отново се справи, избивайки кълбото в напречната греда и след това излезе в корнер.

Домакините от Враца натиснаха и все пак съумяха да стигнат до изравняването в 77-ата минута. Играч на Ботев опита извеждащо подаване отдясно в наказателното поле, където Александър Цветков не успя да се намеси много добре. Това позволи на Даниел Генов да вземе топката на стрелкова позиция и със силен диагонален удар в близкия ъгъл не остави шансове на Величков за 1:1. По този начин беше оформен и крайния резултат.

КЛАСИРАНЕ В efbet Лига / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

efbet Лига

FT .

1 : 1

• 77’ Даниел Генов
  • 56’ (а.г.) Мартин Бачев
  • КРАЙ НА МАЧА! Без победител между Ботев Враца и Спартак Варна - 1:1!

90+4'
  • Франк Риволие замени Ахмед Ахмедов в състава на Спартак Варна.

90+3'
  • Три минути добавено време на мача.

90+1'
  • УДАР! Кристиан Илич стреля с глава след центриране от пряк свободен удар, но до гол не се стигна.

88'
  • Дилян Георгиев пък отстъпи мястото си на Стефан Велев.

85'
  • Две смени за Ботев Враца – Бубакар Траоре е заменен от Мирослав Маринов.

85'
  • ГОООООЛ ЗА БОТЕВ ВРАЦА! Даниел Генов изравни! Играч на домакините опита извеждащо подаване отдясно в наказателното поле, където Александър Цветков не успя да се намеси много добре. Това позволи на Дани Генов да вземе топката на стрелкова позиция и със силен диагонален удар в близкия ъгъл не остави шансове на Величков за 1:1.

77'
  • Втората промяна – Радослав Димитров замени Йоан Бауренски.

77'
  • Още две смени и за Спартак – Бернардо Коуто замени Ромееш Ивей.

77'
  • ПРОПУСК НА СПАРТАК! Ахмед Ахмедов влезе опасно отляво в наказателното поле и стреля към вратата, но Федерико Бариос скъси бързо дистанцията и спаси, блокирайки удара на нападателя.

75'
  • Втора промяна за домакините от Враца – Марко Мажуга влезе на мястото на Иван Василев.

73'
  • Жълт картон за вратаря на Спартак Мартин Величков.

70'
  • СТРАХОТНИ ВЪЗМОЖНОСТИ ЗА БОТЕВ ВРАЦА! Домакините можеха да изравнят в 69-ата минута, когато първо Даниел Генов стреля, но Мартин Величков спаси. Последва нов шут на Мартин Смонелнски, но стражът на гостите отново се справи, избивайки кълбото в напречната греда.

69'
  • УДАР! Мартин Смоленски стреля опасно извън наказателното поле, но топката премина покрай дясната греда на Величков в аут.

65'
  • Първа смяна и за Спартак Варна – Франьо Пърце е заменен от Матео Петрашило.

65'
  • Първа промяна за Ботев Враца – Антоан Стоянов замени капитана Браян Переа.

60'
  • АВТОГОЛ НА МАРТИН БАЧЕВ – СПАРТАК ВАРНА ПОВЕДЕ! Гостите организираха бърза контраатака, при която Ромей Ивееш пусна успореден пас с глава в наказателното поле за Ахмед Ахмедов, където Мартин Бачев опита да блокира нападателя, но вместо си отбеляза автогол – 0:1.

56'
  • За началото на второто полувреме дъждът над Враца спря, което бе добра новина за футболистите.

46'
  • Начало на втората част!

46'
  • В края на първото полувреме заваля силен дъжд и се разрази истинска буря, която затрудни действията на двата отбора.

45+2'
  • Край на първото полувреме!

45+2'
  • ШАНС ЗА СПАРТАК! Антонио Вутов засече с глава центриране отдясно, но Бариос спаси.

45'
  • УДАР! Антонио Вутов шутира с левия крак отляво в наказателното поле, но покрай дясната греда на Федерико Бариос в аут.

43'
  • ВЪЗМЖОНОСТ ЗА БОТЕВ! Даниел Генов отново опита силен и опасен удар пред наказателното поле, но Величков внимаваше и изби в корнер.

42'
  • ШАНС ЗА СПАРТАК ВАРНА! След центриране от ъглов удар Браян Переа отклони топката на първа греда и бе близо до това да си отбележи автогол, но тя бе избита от негов съотборник на голлинията. Последва разиграване и центриране на Антонио Вутов отляво към Александър Цветков на втора греда, който стреля с глава, но изпрати топката в аут.

36'
  • Първо официално предупреждение в двубоя. Получи го капитанът на Спартак Ангел Грънчов, който задържа Иван Василев на центъра.

29'
  • ИЗСТРЕЛ! Мартин Смоленски центрира отлично от корнер в малкото наказателното поле, където Стефан Цонков скочи най-високо и стреля с глава, но малко над вратата на гостите в аут.

19'
  • СПОРНА СИТУАЦИЯ! Бубакар Траоре падна в наказателното поле на Спартак, а домакините поискаха нарушение и дузпа, но реферите не видяха сериозни претенции да отсъдят наказателен удар.