Ботев Враца и Септември София завършиха 0:0 в мъглата на стадиона под връх Околчица. Двубоят бе последен от 18-ия кръг на efbet Лига, с който бе затворен есенния полусезон. Домакините бяха по-близо до трите точки, след като вкараха гол чрез Чавдар Ивайлов в 85-ата минута, но той бе отменен след проверка с ВАР.

Startphoto.bg
77 снимки

Минути преди началото на срещата над стадион "Христо Ботев" се спусна мъгла, която изненада неприятно футболистите и на двата отбора. Въпреки тежките условия, играчите влязоха активно в двубоя и още в началните минути зрителите видяха удари и към двете врати. Даниел Генов и Димитър Костадинов обаче показаха неточен мерник и не създадоха работа за вратарите Шейтанов и Костов.

В 20-ата минута паническо изчистване на защитник на Ботев Враца затрудни Краси Костов, който все пак успя да се справи със ситуацията и изби топката. Треньорът на домакините Даниел Моралес бе принуден да прави смяна още в 23-ата минута заради контузия на Мартин Кавдански, а на терена се появи Меси.

Чак в 38-ата минута малобройната публика на стадион "Христо Ботев" видя първия точен удар в мача. Венцислав Христов отправи коварен изстрел по земя от пряк свободен удар, който обаче не затрудни вратаря на Септември Димитър Шейтанов. В последните минути на първата част двата отбора вдигнаха оборотите, но до сериозни опасности пред двете врати не се стигна.

Второто полувреме започна доста динамично и опасностите пред двете врати се заредиха една след друга. В 47-ата минута защитникът на домакините Луиз Соарес изби топката пред голлинията след удар отблизо на Димитър Костадинов, а шест минути след това Даниел Генов принуди вратаря на Септември - Димитър Шейтанов да показва майсторство, избивайки шут в горния десен ъгъл.

Чудесен пробив на Атанас Кабов в 64-ата минута завърши с опасен удар, който обаче бе блокиран от защитника на домакините Луиз Соарес. Пет минути по-късно пък шут на току-що влезлия Да Силва бе спрян с тяло от бранителя на столичани Иван Арсов.

Пет минути преди края на редовното време Чавдар Ивайлов намери пролука към вратата на Септември, но голът бе отменен, след като реферът Волен Чинков изгледа положението на монитора. Оказа се, че Браян Переа се е намирал в положение на засада и влияе на играта, след като имаше контакт, макар и лек с вратаря Шейтанов.

Ботев Враца – Септември 0:0