Отборът на Берое победи трудно тима на Ботев Враца с 2:1 и продължи с отличното си представяне от началото на сезона. Старозагорци вече имат седем точки в актива си след изиграването на три двубоя и се изкачиха до второто място във временното класиране.

От своя страна съставът на Тодор Янчев инкасира трето поредни поражение и остава закотвен на последната позиция в таблицата.

Двубоят във Враца, който се игра на изключително лош терен, не предложи кой знае какви футболни достойнства. Все пак старозагорци успяха да изтръгнат трите точки с много красиво попадение в заключителните минути на срещата, дело на бранителя Оиер Сариеги.

Берое поведе в резултата с гол на Хуан Пинеда в 20-ата минута, а Бубакар Траоре изравни за домакините малко преди почивката.

start-photo.bg
52 снимки

Двубоят на стадион „Христо Ботев” започна доста равностойно, като постепенно домакините успяха да вземат лек териториален превес. Футболистите на Тодор Янчев бяха тези, които владееха повече топката, но това не носеше опасности пред противниковата врата.

Първият точен удар в мача дойде в 5-ата минута, когато Чавдар Ивайлов стреля от дистанция, но право в ръцете на вратаря.

Резултатът бе открит след двадесет минути игра, когато гостите стигнаха до първия ъглов удар в срещата. След центрирането отдясно, Хуан Карлос Пинеда бе оставен непокрит на границата на вратарското поле, и стреля точно в далечния ъгъл на вратата за 1:0 в полза на стартозагорци.

След попадението на старозагорци, домакините погледнаха по-сериозно към вратата на своя противник, а това донесе няколко опасности пред Артур Мота. В 35-ата минута Чавдар Ивайлов се нагърби с изпълнението на пряк свободен удар и бе много близо до това да изравни резултата. Ивайлов стреля опасно с левия крак, но стражът на гостите показа класа и акробатично изби в корнер.

Вратарят на гостите обаче нямаше какво да направи две минути по-късно, когато Бубакар Траоре порази целта. След атака отдясно Дилян Георгиев се пребори з бранител на Берое, напредна няколко метра и центрира много прецизно в наказателното поле, където Траоре с глава порази целта.

Ситуацията през второто полувреме не се промени особено. Двата тима продължиха да изпитват сериозни трудности да създават интересни положения пред двете врати.

В 53-ата минута домакините стигнаха до пряк свободен удар на много добра дистанция от вратата, но изстрелът на Даниел Генов премина покрай вратата.

Берое отговори с много добра атака и удар на Кевин Сейхас в левия страничен стълб.

Развръзката в мача дойде две минути преди края на редовното време, когато падна и победния гол за Берое. Оиер Сариеги реализира без никакво съмнение едно от най-красивите попадения от началото на сезона в efbet Лига.

Вратарят на домакините изби центриране от фланга, топката попадна в Сариеги на няколко метра пред наказателното поле, спря я на гърди, а веднага след това отправи страховит шут по диагонала, на който стражът на Берое нямаше никакъв отговор.

efbet Лига

FT .

1 : 2

• 37’ Бубакар Траоре
  • 20’ Хуан Пинеда
  • 88’ Оиер Сариеги
  • Край на мача!

90+5'
  • Четири минути добавено време.

90+3'
  • ГОООЛ за Берое! Страхотно попадение на Оиер Сариеги! Бранителят овладя на гърди една избита от вратаря топка и с мощен изстреля по диагонала не остави никакви шансове на Федерико Бариос. Преди да влезе в мрежата, топката се отби в десния страничен стълб.

88'
  • Франко Рамос заменя Хуан Пинеда.

87'
  • Много хубаво центриране на Маринов отдясно, но Смоленски не успява да засече добре топката, въпреки че абсолютно сам в наказателното поле.

84'
  • Иван Василев заменя Даниил Кондраков.

80'
  • Мирослав МАринов заменя Бубакар Траоре за Берое.

80'
  • Откровена симулация на Даниел Генов, който се опита да си изпроси дузпа, но главният рефер не се подлъга и посочи играта да продължи.

76'
  • Опит за делечен удар на Мартин Смоленски, който излиза много встрани от вратата.

75'
  • Принудителна смяна в състава на Ботев Враца. Мартин Смоленски заменя контузения Антоан Стоянов.

71'
  • Опит за удар със задна ножица на Леандро Годой, но много неуспешен.

70'
  • Играта е спряна, за да се окаже лекарска помощ на Антоан Стоянов от състава на Ботев Враца.

66'
  • Удар на Пинеда с глава, топката излиза в аут.

61'
  • Греда за Берое! Сейхас се включи отлично в предни позиции и бе много близо до попадение. След центриране от фланга, Сейхас успя да засече на делчната греда, но нямаше късмет при изпълнението си и коженото кълбо срещна страничния стълб.

57'
  • Изстрел на Даниел Генов от прекия свободен удар, топката излиза в аут.

55'
  • Жълт картон за Кевин Сейхас за груб фал пред собсвтвеното си наказателно поле. Добра възможност за Ботев Враца за обстрел на вратата на гостите.

53'
  • Дажни Политино влиза на мястото на Карлос Пачаме.

46'
  • Кевин Сейхас заменя Алберто в състава на Берое.

46'
  • Начало на втората част.

45+3'
  • Край на първото полувреме.

45+3'
  • Жълт картон за Давид Суарес.

45'
  • След кратко суетене, домакините все пак успяха да се справят с пръскачките и след като те бяха спрени, играта е подновена.

43+3'
  • Играта е спряна вече почти три минути, след като поливната система на стадион "Христо Ботев" във Враца се включи ненадейно.

40+3'
  • ГОООЛ за Ботев! След атака отдясно, Дилян Георгиев се пребори за топката с бранител на Берое, напредна и центрира много добре към Бубакар Траоре, който с глава бе точен за 1:1.

37'
  • Страхотен изстрел на Чавдар Ивайлов от прекия свободен удар, Артур Мота акробатично избива в ъглов удар.

35'
  • Свободен удар за Ботев Враца след нарушение на Саломони срещу Генов.

35'
  • Първи корнер за Ботев Враца в мача, който не носи никаква заплаха за Артур Мота.

32'
  • Далечен удар на Стефан Гаврилов, който е крайно неточен.

29'
  • ГООЛ за Берое! Хуан Карлос Пинеда засича с глава центрирането от ъгловия удар и дава преднина на Берое.

20'
  • Първи ъглов удар в мача. Той е в полза на гостите от Стара Загора.

20'
  • Сегундо Пачаме от състава на гостите има нужда от лекарска помощ, след като изкълчи левия си глезен.

14'
  • Отборът на Ботев Враца е този, който владее топката в по-големи периоди от мача, но не успява да затрудни особено стража на Берое.

10'
  • Първи точен удар в мача. Чавдар Ивайлов се пробва да изненада Артур Мота, но топката попада право в ръцете на вратаря на гостите.