Берое разгроми Ботев Враца с 6:0 в мач от четвъртия кръг на efbet Лига. Головото шоу бе започнато от Гаюс Макута, а малко след това Иван Минчев удвои преднината на заралии със страхотно попадение. В заключителните минути на първата част конгоанецът направи резултата класически. В началото на второто полувреме Алиун Фал покачи преднината на "зелено-белите" на четири гола. В средата на втората част Кийлън Лебон реализира дебютното си попадение за Берое. Малко след това Алиун Фал реализира вторият си гол в двубоя и шести във вратата на Красимир Костов.

lap.bg
12 снимки

Домакините стартираха много агресивно двубоя и притиснаха съперника си дълбоко в половината му. Още във втората минута Ибрахима Конте получи топката на границата на наказателното поле, но изстрелът му бе неточен и кълбото прелетя високо над вратата на Красимир Костов.

Врачани се стъписаха от високата преса на заралии и започнаха да бъркат при изнасянето на топката.

В 8-ата минута Стив Фуртадо направи отличен пробив по десния фланг. Крилото залъга Димитър Буров и технично центрира в наказателното поле към Ибрахима Конте. Но нападателят за втори път прати топката високо над вратата на Красимир Костов.

Постепенно възпитаниците на Антони Здравков успяха да предотвратят началния натиск на "зелено-белите". На два пъти защитата на Берое трябваше да се справя с остри центрирания на Христо Златински.

Последваха минути, в които домакините владееха по-продължително топката, а врачани от своя страна изчакваха съперника си, за да организират опасни контраатаки.

В 18-ата минута Иван Минчев стреля от дистанция, принуждавайки Красимир Костов решително да боксира. Веднага Берое органзиира ново нападение, но Алиун Фал не успя да се възползва от острото центриране на Стив Фуртадо и топката излезе в аут.

Две минути по-късно удар в наказателното поле на Валери Домовчийски бе блокиран от Георги Ангелов. Последва скоростна контраатака на заралии. Ибрахима Конте напредна в наказателното поле, залъга Илия Миланов и шутира, при което за пореден път Красимир Костов спаси.

Малко след това Александър Василев отправи силен удар, който премина над вратата.

В 24-ата минута Берое откри резултата. Иван Минчев изведе по отличен начин Ибрахима Конте по десни фланг. Нападателят не се забави и центрира успоредно на голлинията, където Гаюс Макута засече в мрежата на Красимир Костов.

В 31-ата минута заралии удвоиха резултата. Иван Минчев реализира страхотен гол. Халфът се възползва от не доброто изчистване на Ивайло Михайлов и изстреля топовен снаряд от 30 метра, който влетя в горния десен ъгъл на вратата.

Три минути по-късно Берое можеше да направи резултата класически. Алиун Фал бе изведен в наказателното поле, но Красимир Костов успя да скъси дистанцията и се намеси решително.

В 42-ата минута заралии този път не сгрешиха. Гаюс Макута получи на границата на наказателното поле. Нападателят навлезе навътре, финтира Венцислав Керчев и с изстрел в долния десен ъгъл реализира за 3:0.

Ботев Враца отговори с далечен изстрел на Ивайло Михайлов, но той не попадна в очертанията на вратата. Последната дума в тази първа част имаха възпитаниците на Димитър Димитров. След нова атака по десния фланг, топката попадна в Александър Василев. Фланговият футболист заложи на техничен фалцов удар, но той бе уловен от Красимир Костов.

На почивката треньорът на Ботев Враца Антони Здравков направи две промени по състава си. Даниел Генов и Юлиан Ненов отстъпиха местата си на терена, а през вторите 45 минути за врачани ще играят Том и Петър Атанасов.

Берое стартира по отличен начин и втората част. Стив Фуртадо затвърди отлично изиграния до момента двубой с центриране в наказателното поле, където Алиун Фал надскочи отбраната на Ботев Враца и реалзира в горния десен ъгъл на Красимир Костов.

Постепнно играта бе накъсана от множество промени в двата състава, но темпото на игра не спадна.

В 62-ата минута появилият се минути по-рано Кийлън Лебон отбеляза дебютното си попадение за заралии, правейки резултата 5:0. Французинът овладя в наказателното поле и с плътен удар прати топката под гредата на Красимир Костов.

Но минути по-късно Лебон получи разтежение и бе принудително заменен от Димо Бакалов.

Шест по-късно Берое реализира и шесто попадение във вратата на Ботев Враца. Резервата Октавио изведе отлично Алиун Фал зад гърба на защитата. Нападателят напредна и финтира излезлият да го атакува Красимир Костов, след което реализира в опразнената мрежа.

Треньорът на заралии Димитър Димитров получи нова лоша новина, след като трябваше да замени и появилият се като резерва Радослав Апостолов, а на негово място влезе Джунейт Али.

В 76-ата именно появилият се като смяна футболист центрира отдясно, при което Алиун Фал стреля с глава, но право в ръцете на Красимир Костов.

Логично темпото на игра спадна, но Берое продължи да упражнява висока преса. До края на двубоя не бяха реализирани още попадения и заралии напълно заслужено спечелиха трите точки и се изкачиха на първата позиция в efbet Лига.

БЕРОЕ - БОТЕВ ВР 6:0

1:0 Макута 24'

2:0 Ив. Минчев 31'

3:0 Макута 42'