Арда продължи победния си ход и надделя с 2:1 над гостуващия Ботев Враца. Радослав Василев откри резултата в 16-ата минута. През второто полувреме Валери Домовчийски изравни резултата в 66-ата минута, а пет минути по-късно Иван Коконов вкара и победното попадение за своя тим. Срещата се игра на стадиона на Локомотив Пловдив в парк "Лаута".

Още в 3-ата минута футболистите на Ботев Враца създадоха две много добри ситуации, но Иван Караджов успя да ги отрази. Първо Валери Домовчийски стреля във вратаря, а след това Караджов успя да отбие силен шут на Даниел Генов.

В 16-ата минута домакините поведоха. Спас Делев стреля от пряк свободен удар в гредата от около 30 метра. След като топката се отби в страничния стълб, тя попадна в Иван Коконов, който стреля, но Красимир Костов успя да избие. Там обаче Радослав Василев от няколко метра отбеляза за 1:0.

Спас Делев пропусна сериозна възможност да удвои резултата в 29-ата минута. Той пропусна от метър от вратата на Ботев Враца, след като Аморим пусна добро подаване по земя към втората греда, а там ударът на Делев бе блокиран от вратаря Костов.

Първата по-опасна ситуация пред вратата на Караджов след гола дойде в 35-ата минута. Мартинов сбърка, а топката стигна до Георги Вълчев, който стреля по земя по диагонала, но прати топката в аут.

В 41-ата минута Арда организира хубава атака. Мартинов пусна дълъг пас към Коконов. Крилото настигна до топката до аутлинията и опита да намери Василев в наказателното поле с  прострелно центриране, но Костов успя да пресече паса.

Първата по-интресена ситуация за второто полувреме дойде в 51-ата минута, когато Валери Домовчийски овладя топката на гърди на границата на наказателното поле, но стреля слабо и Караджов улови безпроблемно.

В 57-ата домакините пропуснаха нова голова възможност. Иван Коконов и още двама футболисти в синьо излязоха очи в очи с вратаря на Ботев Враца. Коконов имаше възможност да стреля, но реши да подава, а бранител на гостите подложи крак и изчисти.

В 66-ата минута Валери Домовчийски изравни след гол с глава. Нападателят се възползва от грешка на защитниците и след чудесно центриране на Даниел Генов от десния фланг успя да премине зад гърба на централните бранители и отклони топката с глава във вратата на Иван Караджов.

Само пет по-късно обаче домакините отново излязоха напред в резултата. В 71-ата Ховсепян пусна извеждащ пас към Илиша Сам, който стреля, но Костов успя да избие с една ръка. От няколко метра обаче Иван Коконов, който нахлуваше от втора позиця, нямаше как да сбърка и отново изведе Арда напред в резултата.

Секунди по-късно Коконов центрира в наказателното поле. Илиша Сам овладя топката и стреля, но не успя да насочи удара си в очертанията на вратата. В 75-ата минута в игра влезе и Валери Божинов.

В 85-ата минута се откри нов шанс пред Илиша Сам. Той открадна топката от Деян Иванов, но отново стреля в аут. В 88-ата минута Костов блокира силен шут на Сам. Това бе и последното по-интередна ситуация пред едва от двете врати и след пет минути добавено време Неделчо Гаджалов сложи край на двубоя.

След тази победа Арда се настанява на четвърто място във временното класиране с 15 точки. Врачани са 11-ти с осем. В следващия кръг футболистите на Стамен Белчев гостуват на лидера Лудогорец, докато Ботев приема Дунав Русе.

АРДА КЪРДЖАЛИ - БОТЕВ ВРАЦА 2:1

1:0 Радослав Василев 16'

1:1 Валери Домовчийски 66'

2:1 Иван Коконов 71'

Стартови състави:

Арда: 1. Иван Караджов, 22. Атанас Кръстев, 71. Пламен Крумов, 5. Зоран Гаич, 12. Дарко Глишик, 27. Емил Мартинов, 8. Румян Ховсепян, 7. Спас Делев, 30. Жоао Карлос, 17. Иван Коконов, 99. Радослав Василев

Старши-треньор: Стамен Белчев

Ботев Враца: 33. Красимир Костов, 11. Андреас Васев, 30. Валери Домовчийски, 37. Венцислав Керчев, 7. Георги Вълчев, 6. Даниел Гаджев, 9. Даниел Генов, 3. Деян Иванов, 19. Ивайло Михайлов, 18. Илия Миланов, 10. Петър Атанасов

Старши-треньор: Сашо Ангелов