Новакът в елита Локомотив (София) загуби с 0:1 от Ботев (Враца) в контрола на стадион "Локомотив" в квартал "Надежда".

Двата отбора изиграха равностоен мач в горещото време, но грешка в отбраната на домакините позволи на играчите от Враца да стигнат до гол малко преди края на срещата.

Локомотив можеше да поведе след почивката, но шут на Александър Александров от границата на наказателното поле срещна гредата.

Валери Христов беше близо до попадение за Ботев след час игра, но след негов удар Красимир Милошев в сетния миг успя да избие от голлинията.

В 69-ата минута португалският защитник Селсо Рабосо от Локомотив беше изгонен с втори жълт картон, но заради приятелския характер на срещата на негово място влезе Христо Иванов.

Шест минути преди края Ботев Враца стигна до победно попадение. Грешка на Александър Любенов позволи на Георги Николов да отнеме топката и да вкара на празна врата.