Вторият си контролен мач от зимната подготовка отборът на Вихрен изигра срещу втородивизионния Ботев Враца и завърши наравно 2:2.

Първи откриха резултата врачани след удар на Христо Тодоров в 21-ата минута. В 42-ата минута вратарят на Ботев тръгна да лъже Васил Захариев, нападателят на Вихрен отне топката му и изравни.

В 69-ата минута Георги Латровалиев центрира в наказателното поле на Ботев и Петър Мицев от воле не остави никакви надежди за противниковия вратар за 2:1. В 86-ата минута след центриране от ляво в наказателното поле на домакините Цветан Варсанов засече с крак за 2:2.

Главният съдия Благой Манов, който ръководи на ниво този контролен мач, показа червен картон на Георги Владимиров от Вихрен в 19-та минута за обида на противников състезател.

След мача наставникът на домакините Емил Тренков сподели, че е доволен и от играта и от резултата, и е оптимист след като видя старанието на момчетата от ДЮШ на клуба през втората част на двубоя.