ЦСКА победи Ботев Враца с 3:2 в последната си контрола преди подновяването на битката в А група.

Двубоят бе официално представяне на Ботев за пролетния полусезон, а зрителите във Враца станаха свидетели на много интересен мач, изпълнен с добри атаки, положения и голове.

Стойчо Младенов заложи в този двубой предимно на резервните си футболисти като на терена се появи и новото попълнение Иван Стоянов. Сред титулярите за „червените“ бяха и двамата играчи на проби – защитникът Нуно Ногейра и атакуващият халф Иван Маркович, който дори реализира единия от головете за гостите.

ЦСКА откри резултата в 28-а минута, когато Марсиньо бе точен след перфектно изпълнение от пряк свободен удар. 3 минути по-късно обаче Ботев изравни след идентичен гол. Домакините получиха право да изпълнят фаул малко пред наказателното поле, а Цветомир Валериев изпрати страхотен снаряд, който попадна във вратата на Черни.

Головете продължиха да падат през втората част. В 52-а минута Ботев получи право да изпълни дузпа за игра с ръка на Браян Ереро в наказателното поле. Зад топката застана Йордан Апостолов, който бе точен за 2:1.

5 минути по-късно намиращият се на проби Маркович се отличи с гол за ЦСКА. Сърбинът получи пас от Иван Стоянов пред наказателното поле и със страхотен удар в горния десен ъгъл вкара за 2:2.

3 минути по-късно капитанът на „армейците“ в този мач Антон Карачанаков оформи крайното 3:2. Той получи пас от Ереро в наказателното поле и с прецизен удар реализира третия гол за ЦСКА.

ЦСКА подновява битката в първенството в понеделник, когато гостува на Черноморец в Бургас.

Съставите на двата отбора:

Ботев: 33. Цветковски (46-Митов), 3. Дзита, 12. Савич, 2. Иванов, 5. Пейчев (82-Найденов), 23. Апостолов (84-Каменов), 17. Валериев (50-Цветков), 7. Илиев, 9. Ненов, 10. Романов, 20. Коен

ЦСКА: 12. Черни, 6. Менди, 27. Ереро, 30. В. Попов, 10. Марсиньо, 16. Витанов, 71. Карачанаков, 73. Стоянов, 45. Долапчиев (80-Иван Ангушев), 3. Ногейра (46-Чапаев, 71-Александров), 28. Маркович