Ботев Враца прегази с 5:0 на старта на Северозападната „В” АФГ съименника си от Луковит и оглави класирането заради изразителната си победа. Гостите оказаха съпротива до 2:0, а след това интригата беше свързана само с това колко гола ще получат.

Милен Василев откри за 1:0, засичайки прострелно центриране на Ангел Русев в 15-та мин. В 41-та мин. Раиф Мурадов с топовен шут узакони предимството на домакините преди почивката. Отделно от това Деян Борисов /24 мин./ нацели лявата греда зад гърба на вратаря на гостите Васил Тодоров, който изби и коварен шут на Цветан Версанов под гредата /9 мин./.

Вихрушката пред мрежата на гостите продължи и след почивката. Радослав Анев изведе Василев сам срещу вратаря и нападателят бе безмилостен за 3:0 в 47-та мин. В 54-та мин. влезлият като резерва Валдемар Стоянов направи 4:0, след като реализира отблизо. В 70-та мин. гол на Стоянов беше отменен заради засада, но в 78-та мин. централният нападател оформи крайното 5:0, промушвайки топката под вратаря след пас на Василев. Разгромът можеше да е пълен, ако до края на мача Никола Мицански, Ангел Русев и Ивайло Русиев бяха реализирали от чисти позиции.

След края на мача футболистите на „Ботев” поздравиха верната си агитка, която не спря да скандира през целия мач.

БОТЕВ ВР: Цветковски, Георгиев, Иванов, Мурадов, Каменов /63 Ив.Русев/, Димитров, Борисов /46 Стоянов/, Версанов, Василев /80 Мицански/, А.Русев.

БОТЕВ Л: Тодоров, Йоцов, Маринов, Селимински, Асенов, Младенов /79 В.Иванов/, Симеонов, Иванов, Петков /79 Н.Иванов/, Георгиев.

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Василев /15/, 2:0 Мурадов /41/, 3:0 Василев /47/, 5:0 Стоянов /54 и 78/.

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Симеонов /Луковит/

СТАДИОН: „Христо Ботев” – 650 зрители.

ГЛАВЕН СЪДИЯ: Георги Давидов /Велико Търново/.