Ботев Враца постигна 21-ата си победа в северозападната "В" АФГ, след като победи с 1:0 "Трявна" в домакински мач в неделя пред около 1 000 зрители. Единственото попадение реализира централният защитник Любомир Илиев, който опъна мрежата още в 5-та мин. след центриране от корнер. През първото полувреме врачани създадоха куп положения, които пропиляха с лека ръка. Заради травми на резервната скамейка бяха плеймейкърът Анатоли Тодоров и голмайсторът Христо Спасов, което се отрази на атаката на домакините.

Още в първата минута Тодор Чаворски засече прострелно центриране на Руслан Куанг, а вратарят Киров отби в корнер. В 3-та мин. Дилян Димитров уцели лявата греда, засичайки центриране от корнер. При следващия ъглъв удар обаче вратата на гостите беше разпечатана от Любомир Илиев. В 7-та мин. Чаворски нанесе страховит шут от 25 метра, а Киров изби топката, която се забиваше под гредата. При разиграването от корнер на стрелкова позиция излезе Георги Павлов, чийто удар мина край целта. В 13-та мин. след центриране на Милен Василев - Чаворски опита два удара от упор, но пак нямаше късмет да вкара. В 24-та мин. воле на Венци Иванов изпхрати топката над вратата. В 29-та мин. Любо Илиев от 30 метра би на сантиметри над вратата. Вратарят на "Трявна" се справи с шутове на Чаворски и Илиян Илиев до почивката.

Втората част гостите разхлабиха възела пред собствената си врата, но стигнаха само до две положения. Най-чиста беше ситуацията пред Гешов, който в 64-та мин. със странична ножица опита да изненада Иван Иванов, но стражът на "Ботев" изби топката в корнер. В 78-та мин. Василев опита да прехвърли Иванов, но вратарят отби с глава.

Пред вратата на Киров пропуските продължиха и след почивката. Два пъти Чаворски и по веднъж Венци Иванов и Милен Василев изтърваха да вкарат от чисти позиции. Принос за запазването на резултата има и стражът на "Трявна", който направи невероятни спасявания.
Успехът на врачани ги остави на върха в северозападната "В" АФГ с актив от 63 точки. След седмица "Ботев" гостува на "Левски".

БОТЕВ:Ив.Иванов, Р.Куанг, Г.Павлов, Д.Генов, Л.Илиев, Д.Борисов, М.Василев, Д.Димитров, Ил.Илиев /89 Г.Иванов/, В.Иванов /76 Цветанов/, Чаворски.

ТРЯВНА: Киров, Хаджииванов, Петров, Гешов, Михов, Велев, Шабан /64 Михайлов/, Иванов /46 Василев/, Ангелов /73 Згрипалов/, Дамянов, Трифонов.

ГОЛМАЙСТОР: 1:0 Любомир Илиев /5/.

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Борисов и Василев /Б/; Иванов /Тр/.

ГЛАВЕН СЪДИЯ: Румен Христов /Плевен/.

СТАДИОН: "Христо Ботев" /Враца/ - 1 000 зрители.