Ботев Враца загуби с 1:3 от Оборище Панагюрище петата контрола от зимната си подготовка.

Мачът се игра днес /петък, 13 февруари/ на терена в село Тарчево край Сандански, където втородивизионният тим е на лагер.

Двубоят започна добре за врачани, които през първото полувреме контролираха срещата и логично се оттеглиха с преднина от гол. Попадението реализира Григор Георгиев в 24-ата минута.

През втората част старши-треньорът на врачани Адалберт Зафиров беше принуден да замени двамата си централни бранители – Петър Альошев заради проблеми с ахилеса, а Дарко Савич заради болки в кръста, от което пострада сигурността в отбраната на Ботев.

Даниел Младенов пък се развихри и вкара хеттрик във вратата на влезлия като резерва страж Христо Митов. Първият гол нападателят на Оборище реализира от пряк свободен удар, а при другите две ситуации, в които се разписа останаха съмнения за това, че нападателят е бил в засада.

В крайна сметка врачани отстъпиха с 1:3 за борещия се за промоция и влизане в Б група състав на Оборище.

В този мач Зафиров започна със следните играчи:
Ангел Юсев, Камен Каменов, Дарко Савич, Петър Альошев, Илиян Марчев, Дилян Димитров, Альоша Илиев, Жак Коен, Григор Георгиев, Румен Рангелов и Кирил Атанасов. След почивката в игра влязоха още: Христо Митов, Любослав Петров, Тихомир Найденов, Валдемар Стоянов, Йоан Петков, Николай Ботев, Цветелин Тонев и Милен Георгиев.

Любомир Депсотов изгледа мача от тъч линията, тъй като продължава да се възстановява от контузия.

Следващата проверка на врачани е във вторник, на 17 февруари, когато противник е елитният Марек Дупница.