Ботев Враца писа шестица на Бдин Видин във втората контрола от зимната си подготовка. Мачът се изигра на централния терен на стадион "Христо Ботев" във Враца, а сред зрителите беше кметът Калин Каменов, който е и председател на управителния съвет на футболния клуб.

Кметът на Враца Калин Каменов

източник: ПОФК Ботев Враца

Интригата се запази до почивката, когато врачани водеха само с един гол, дело на Христо Спасов. Голаджията, който дойде от Септември, навърза няколко защитници и с удар между краката изненада вратаря на гостите Станислав Димитров за 1:0. Пет минути по-късно Анатоли Тодоров вместо да вкара ново попадение, предпочете да лъже защитниците на Бдин и топката му беше отнета. При последвалата контраатака Михаел Иванов от гостите стреля отблизо, но вратарят на домакините Иван Иванов изби топката. В 42-ата минута Спасов можеше да увеличи преднината на домакините, ако прострелното центриране на Руслан Куанг не беше избито в корнер.

Ботев Враца - Бдин Видин 6:0

След почивката двамата наставници Николай Тодоров на домакините и Любомир Симов на гостите извършиха много смени, а пред вратата на видинчани се превърна в стрелбище. В 63-ата Тодор Чаворски отбеляза гол, който беше отменен поради засада. Три минути по-късно нападателят, който дойде от Локомотив Мездра през зимата, се реваншира с прецизен удар за 2:0. След още 100 секунди дошлият от Септември Михаел Кисьов беше покосен в пеналта, а безупречният рефер Илиян Маринов отсъди дузпа, която Милен Василев превърна в гол за 3:0. В 79-ата минута Милен Василев изведе Ивайло Цветанов красиво зад гърба на защитниците на Бдин и халфът технично насочи топката в мрежата за 4:0. Секунди по-късно Милен Василев изпусна ново попадение, а в 82-та мин. удар на Георги Василев от фаул беше избит атрактивно от вратаря на гостите Янев в корнер. В 83-ата Чаворски се разписа за 5:0, като с глава изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата, а в 86-та мин. Мартин Димитров оформи крайното 6:0.

БОТЕВ ВРАЦА: Ив.Иванов, Р.Куанг, Ем.Грозев, Г.Павлов, Д.Генов, Ил.Илиев, Л.Петров, Ан.Тодоров, Д.Борисов, Д.Димитров, Хр.Спасов / в игра влязоха още: Хр.Митов В.Манолов, Г.Василев, М.Василев, Ив.Цветанов, Т.Чаворски, М.Кисьов, Р.Георгиев, Л.Младенов, М.Димитров, М.Парасков, Т.Крумов/.

БДИН: Ст.Димитров, Анг.Цолов, Цв.Борисов, Ант.Илиев, Ив.Иванов, Цв.Лазаров, М.Михайлов, В.Живков, Т.Цветков, М.Илиев, Н.Десятков /в игра влязоха още: Янев, Ем.Любомиров, Кр.Коцев, С.Гачевски, Д.Захариев, Цв.Иванов, Ст.Николов, Кр.Димитров/

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:- Спасов /33/, 2:0 Чаворски /66/, 3:0 М.Василев /70-дузпа/, 4:0 Цветанов /79/, 5:0 Чаворски /83/, 6:0 М.Димитров /86/.

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Л.Петров /Ботев/; В.Живков /Бдин/.

ГЛАВЕН СЪДИЯ: Илиян Маринов, помощници: Емил Тодоров и Димитър Стоянов /и тримата от Враца/

СТАДИОН: "Христо Ботев" - 200 зрители.