Ботев Враца започна с успех контролите от лятната си подготовка. Врачани биха с 2:0 като гости съименника си от Ихтиман на стадион "Христо Ботев" в града на 50 км. от София.

Валдемар Стоянов отбеляза първото попадение в 20-ата минута, а Милен Василев в 65-ата минута оформи крайния резултат.

"Доволен съм от играта и от това, че владеехме топката и диктувахме темпото на терена. Като за първа контрола – резултатът не е толкова важен. Личи си, че сме на един ранен етап от подготовката. Трябва ни още време, за да се сработим. Можехме да вкараме и още голове”, коментира след успеха старши-треньорът на врачани Атанас Джамбазки.

Той даде почивка на своите възпитаници днес, но в неделя от 10 часа ги събира за следващото занимание.

В понеделник футболистите на Ботев Враца ще тренират двуразово, във вторник – ще имат само едно занимание, тъй като в сряда е следващата им контрола – в Мездра срещу местния Локомотив.

Наставникът на Ботев Ихтиман Валери Свиленов не беше доволен от играта на избраниците си и коментира пред Gong.bg, че врачани са много добър отбор и не са за В група, където ще играят.

Така след поражението от Локомотив Мездра с 1:2, сега Ботев загуби от съименника си от Враца с 0:2.

Следващата проверка на новия член в Югозападната В група е в сряда (15 юли) с Оборище Панагюрище от 18:00 часа в Ихтиман.