Отборът на ПФК Бургас победи с 2:0 Ботев (Вр) в мач от 6-я кръг на „Б” група, съобщиха от клуба.

Головете отбелязаха Борислав Борисов (8 мин.) и Петър Патев (52 мин.). Двубоят се игра на градския стадион в Българово и бе ръководен  от съдийска бригада в състав: главен арбитър – Драгомир Драганов, с помощници Радостин Шишков и Христо Хаджийски.

Двубоят започна със силен натиск на домакините. Това даде резултат още в 8-ата минута. Мирослав Радев изведе чудесно Борисов зад гърба на „зелената” отбрана. Последният преодоля елегантно стража на гостите и на празна врата откри в полза на бургазлии. Четвърт час по-късно преднината на „сините” можеше да бъде удвоена.

Радев излезе сам срещу вратаря на Ботев, стреля по диагонала, но топката мина на сантиметри от дясната греда. В 30-ата минута отново Радев имаше възможност да отбележи втори гол, но далечният му удар бе уловен от Левашки.

Второто полувреме отново започна ударно за ПФК Бургас. В 52-ата минута, след изпълнение на ъглов удар, Анатоли Тодоров свали топката към непокрития Петър Патев, който с плонж удвои преднината на домакините. Минута по-късно трети гола във вратата на Ботев бе отменен заради фаул срещу вратаря.

Териториалното и игрово преимущество на „сините” продължи до края на срещата. Въпреки това, бургазлии не успяха да направят резултата класически.

След двубоя наставникът на ПФК Бургас Ангел Стойков изказа своето задоволство от победата.

„Щастлив съм от постигната победа, но и от играта на целия тим. Най-радващо е, че днес постигнахме желаното ниво на агресия и мотивация. Надявам се оттук – нататък да не отстъпваме по никакъв начин назад, а само да надграждаме. Важно е да трупаме точки, защото по този начин се повишава и самочувствието на футболистите”, заяви Ангел Стойков.

Състав на ПФК Бургас: 12. Янко Георгиев, 2. Тодор Гочев, 3. Петър Патев, 14. Величко Величков, 11. Даниел Шмедин (75’ – 20. Юри Иванов), 10. Мирослав Радев, 22. Цветомир Цонков, 17. Яни Пехливанов (85’ -21. Живко Хаджиев), 23. Борислав Борисов, 18. Анатоли Тодоров (83’ – 7. Любомир Любенов), 9. Георги Станчев

Резерви: 44. Георги Стоянов, 20. Юри Иванов, 6. Стоян Мантаров, 21. Живко Хаджиев, 7. Любомир Любенов, 15. Петър Колев, 19. Ахмед Ахмедов
ст. тр.: Ангел Стойков
ж.к.: Юри Иванов (Бс)