Врачанският Ботев разби с 5:0 Спартак Варна и оглави временното класиране в „Б” футболна група след 3-ия кръг. Тимът, воден от Викторио Павлов, не пожали съставения от юноши тим на „соколите”, а любопитна подробност е, че и петте попадения в срещата бяха отбелязани с глава.

Над всички се отличи централният нападател Румен Рангелов, който реализира хеттрик.

Интригата на терена се запази до края на първото полувреме, когато Рангелов разпечата вратата на „соколите” с глава след центриране от ъглов удар. Преди това пред вратата на варненци приличаше на стрелбище, а нападателите на Ботев Вр пропуснаха куп положения за откриване на резултата. Невероятни пропуски направиха Жак Коен, Александър Димитров, Калоян Цветков и Павел Петков. Най-фрапантното положение стана в 20-та мин, когато от три метра Жак Коен нацели напречната греда, а добавката на капитана Цветомир Валериев /който посрещна с победа 31-ия си рожден ден/ беше отбита с глава в корнер.

След почивката пред вратата на Константинос Хавалес стана още по-напечено, а ударите към стража на гостите не спираха. Стоичков и Валериев с глава не успяха да удвоят преднината, но това стори в 51-та минута. Рангелов, който отново с глава вкара за 2:0. Малко по-късно Рангелов беше изведен сам срещу вратаря, но би в аут.

Късметът покри гостите и при удар на Симеон Иванов с глава в 54-та мин., но неизбежното се случи в 59-та мин., когато картотекираният в петък нападател Владо Иванов ознаменува с попадение завръщането си в Ботев. В 68-та минута Валериев изведе Рангелов сам срещу Хавалес, но нападателят, вместо да бие, реши да прехвърля и топката мина над вратата. Секунди по-късно пробив на Петков отдясно завърши с шут в напречната греда. Калоян Цветков вкара четвъртия гол за врачани в 78-та минута, когато с глава реализира след центриране на Руслан Куанг. Още в следващата атака Рангелов оформи хеттрика си след ново перфектно подаване по фланга на Куанг за крайното 5:0.

БОТЕВ ВР: Левашки /64 Митов/, Куанг, Савич, Стоичков, Попадийн, Петков, Валериев, Цветков, Коен /46 С.Иванов/, Рангелов, Димитров /46 Вл.Иванов/.

СПАРТАК ВН: Хавалес, Щерев /46 Младенов/, Петров, Калудов, Събков, Вълканов, Хараламбов, Демиров /23 Иванов/, Мехмед, Димитров, Русев /80 Пейчев/.

ГОЛМАЙСТОРИ: 2:0 Рангелов /45 и 51/, 3:0 Вл.Иванов /59/, 4:0 Цветков /78/, 5:0 Рангелов /79/.

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Попадийн, Петков и Димитров /Б/; Младенов и Иванов /Сп/.

ГЛАВЕН СЪДИЯ: Неделчо Гаджалов /Пловдив/.

СТАДИОН: „Локомотив” /Мездра/ - 500 зрители.