Левски се наложи с 2:0 над Ботев Враца в контролна среща, която се игра на едно от помощните игрища на "Герена" пред около 3500 зрители . Проверката бе организирана специално, за да се проверят възможностите на футболистите, които в момента тренират със "сините", но все още нямат подписани договори.

От Иво Малинов, Алексис Алар, Жагурта Хамрун-Жужу и Наджиб Амари единствено последният попадна в стартовия състав на Георги Иванов. Той остави и най-позитивни впечатления с играта си, докато Алар и Жужу се появиха в игра на почивката, когато "сините" извършиха доста смени. Френският централен нападател определено беше най-безличен като представяне, докато Жужу се отчете с няколко хубави пробива.

И двете попадения паднаха в първия четвърт час на срещата, като Мигел Бедоя откри още преди изтичането и на една минута. Мики Орачев даде хубава асистенция към испанеца, който с премерен шут от вътрешността на наказателното поле прониза вратата на Христо Митов. В 15-ата минута Валери Домовчийски отбеляза за 2:0, като този път попадението беше изработено от Амари. Юношата на Олимпик Марсилия проби отляво и сложи топката на главата на нападателя, който нямаше как да сбърка.

Мачът отначало събра около 400 души публика, който в течение на срещата набъбна до над 3500 зрители. Сред нея бе и помощникът на Иван Колев в Славия - Петко Петков, който събираше впечатления от играта на "сините". След паузата за националните отбори Левски ще срещне "белите" в 8-ия кръг на А група.

Вижте най-интересното минута по минута:

НАЧАЛО НА МАЧА. Началният удар бе изпълнен от играчите на Левски.

1' - ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ - 1:0! Мигел Бедоя открива резултата след мощна атака в центъра и подаване на Мики Орачев.

5' - Хубаво центриране отляво на Амари, но Симеон Иванов изчисти с глава в корнер. Ъгловият удар бе изпълнен, но без да донесе опасност пред вратата на Христо Митов.

7' - Мики Орачев се отличи с рейд отляво, проби към наказателното поле и пусна успореден на голлинията пас, но там защитник на Ботев Враца изчисти топката.

15' - Гол за Левски - 2:0! Амари центрира отляво и сложи топката на главата на Валери Домовчийски, който стреля точно извън обсега на Христо Митов.

Валери Домовичийски

източник: Gong.bg, Валентин Грънчаров

25' - Корнер за Левски. "Сините" опитаха заучено положение и Бедоя подаде по земя към дъгата, където Луис Педро стреля от движение, но доста неточно.

26' - Пореден пробив на Мики Орачев по левия фланг. Юношата на Левски стигна до наказателното поле и центрира към Бедоя, чийто изстрел с глава прелетя над напречната греда.

36' - Жълт картон за Наджиб Амари, който оспори съдийско решение.

37' - Първа по-опасна атака за Ботев Враца. Симеон Иванов премина през центъра и подаде вляво към Кирил Атанасов, който веднага стреля към вратата на Пламен Иванов. Кълбото прелетя доста встрани от левия стълб.

41' - Фаул за Ботев Враца отляво по атаката за нарушение срещу Кирил Атанасов. Капитанът Цветомир Ангелов центрира опасно пред малкото наказателно поле, но кълбото беше изчистено в тъч.

43' - Нов пряк свободен удар за Ботев Враца, отново отляво по атаката и пак заради нарушение срещу Кирил Атанасов. Луис Педро бе санкциониран с жълт картон, а Цветомир Ангелов отново изсипа топката в наказателното поле. Този път опитът му беше далеч по-лош и кълбото излезе в аут.

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.

--

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ.

От титулярите на Левски единствено Пламен Илиев и Аймен Белаид остават на терена за втората част. Ето и съставът на "сините" за втората част: 23. Пламен Илиев - 3. Аймен Белаид, 20 Антонио Аниете, 33. Галин Ташев, 35. Пламен Димов, 6. Жужу, 77. Стефан Велев, 7. Антон Огнянов, 22. Владислав Мисяк, 28. Алексис Алар, 12. Божидар Краев

За Ботев Враца вторите 45 минути започнаха 1. Христо Митов, 12. Дарко Савич, 19. Симеон Иванов, 4. Христо Попадийн, 22.Георги Стоичков, 8. Калоян Цветков, 17. Цветомир Ангелов, 11. Румен Рангелов, 16. Камен Каменов, 24. Жак Коен, 7. Алесандро дел Дженио

47' - Пряк свободен удар за Левски. Антонио Аниете опита директен обстрел, но беше далеч от целта.

50' - Аниете пое отляво, пусна към Мисяк, който върна към точката на дузпата. Там Краев шутира, но немари топката по най-добрия начин и я прати в аут.

55' - Мощен рейд на Жужу отдясно. Бившият футболист на Черноморец опита да пусне топката успоредно на голлинията, но защитата на Ботев внимаваше и изчисти в ъглов удар, който не донесе опасност.

Жужу

59' - Хубав пас от дълбочина към Жужу, който стреля над гредата.

Жужу

62' - Страхотен изстрел от дистанция на Румен Рангелов, но Пламен Илиев демонстрира невероятен рефлекс и изби в ъглов удар.

64' - Ботев Враца получи пряк свободен удар фронтално срещу вратата и точно пред дъгата. Цветомир Ангелов стреля над стената, ала прати кълбото право в ръцете на Илиев.

68' - Смяна в Левски - Аймен Белаид напусна, на негово място се появи Мирослав Иванов.

Нова смяна в Левски - вместо Стефан Велев, който влезе на почивката, в игра се появи Любомир Илиев.

69' - Жълт картон за Георги Стоичков, който задържа нахлуващия Антон Огнянов за фланелката.

Левски - Ботев Враца

70' - Хубаво подаване на Мисяк към Алар, който обаче не успява да засече.

77' - Вратарска смяна в Ботев Враца - на мястото на Христо Митов се появява Юлиян Левашки.

79' - Левски отправи претенции за дузпа за игра с ръка на противников играч в наказателното поле.

85' - Много добър пробив на Галин Ташев отдясно, младокът подаде към Антонио Аниете, чийто удар беше спасен от Левашки.